Užuolaidos: skirtingos tekstūros, faktūros ir skirtinga priežiūra

uzuolaidosUžuolaidomis mes dengiam langus ir galvojam, kad jos tik slepia mus nuo saulės ir praeivių akių. Tačiau ši praktiška interjero detalė, gali visiškai pakeisti bendrą kambario koncepciją ir išvaizdą. Jos kaip spalvotas filtras, pro kurį matom kitokį vaizdą. Kad ir kokia būtų užuolaidų paskirtis, norit išlaikyti jų estetiškumą ir praktiškumą, tenka jomis atidžiai rūpintis. Taigi, kokios esminės užuolaidų priežiūros gairės? Neįmanoma pasislėpti nuo dulkių, kurios kasdien kaupiasi gyvenamos patalpose. Tos pačios dulkės nusėda ir ant užuolaidų. Kada namai būtų higieniški ir nekenksmingi, dulkes privalom valyti reguliariai. Tos pačios dulkės lengvai įsigeria į audinį, ji siūlus. Kuo rečiau valote dulkes, to sunkiau bus prižiūrimos užuolaidos. Taigi kaip prižiūrėti skirtingo audinio langų priedangą ir skirtingas jų detales?

 

Vedinti, valyti ir skalbti

 

Yra trys pagrindiniai užuolaidų valymo būdai: vėdinimas, sausas valymas ir skalbimas. Tinkamai prižiūrimos užuolaidos tiek vėdinamos, tiek valomos ir skalbiamos. Vėjuotą dieną išneškite jas ir palikite kelioms valandoms. Vėjyje jos plevens ir atgaus gaivumą. Kaip  veikia sausas valymas? Vidinės ir išorinės užuolaidų pusės gali būti valomos paprastu dulkių siurbiu, tačiau parinkite tokią valymo galią, kad nepažeistumėt audinio. Tai tik pirmoji sauso valymo stadija. Antroji, tai valmas cheminėmis  (antialerginėmis) priemonėmis. Šiuo etapu audiniai atgaus ryškesnes spalvas. Yra ir trečiasis etapas. Specialūs siurbliai sugeria purvą. Taigi cheminiu būdu galėsit išvalyti užuolaidų drapiruotes jų net nenukabinus.

Užuolaidų skalbimas

 

Užuolaidos skalbiamos jas nukabinus. Nemaišykit jų su kitais skalbiniais ir naudokit tik specialius miltelius. Jei užuolaidų audinys itin jautrus, parinkite tinkamą skalbimo programą. Galite naudoti minkštiklį. Ką tik skalbimo mašinoje išskalbtas užuolaidas perskalaukite šaltu vandeniu ir pakabinkite lauke. Lyginkite jas tik tinkamoje temperatūroje. Užuolaidų siūlių nelyginkite.

 

Kaip prižiūrėti karnizus?

Tinkamai prižiūrimos ne tik užuolaidos, bet ir karnizai. Karnizo vamzdis karts nuo kartų turėtų būti nupurškiamas antistatine valymo priemone. Svarbu, kad ant jo nesikauptų dulkės. Jei reta valysit užuolaidas, bus tik sunkiau jas traukyti. Karnizą galite valyti ir įvairiais skysčiais, minkštu šepetėliu. Pašalinkit visas dulkeles net ir iš siauriausių tarpelių bei vidinių karnizo žiedų dalių.

 

Netvarkingumas dėl nežinojimo

 

Kodėl mes taip nesirūpinam užuolaidomis ir romėniškom žaliuzėm? Dažniausiai mes nesitvarkom, nes nežinom kaip tinkamai priūrėti užuolaidas.  Romėniškos užuolaidos prižiūrimos visai paprastai. Jos skalbiamos šaltam vandenyje arba valomos chemiškai. Taigi nesakykit, kad nežinot kaip prižiūrėti užuolaidų audinius. Viskas labai paprasta. Stenkite reguliai pašalinti visas dulkes ir nešvarumus. Nes švariuose namuose daug jaukiau.

 

Higienos ir švaros trūkumas ir pasikartojančios ligos ir alergijos

Dulkės, tai didysis namų priešas. Jos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir kenkia mūsų sveikatai. Namai, kuriuose dulkės valomos retai, galime greičiau susirgti. Jei galvojat, kad dėl alergijų kalti tik metų laikai, pažiūrėkit po lova ir patikrinkit koks dulkių sluoksnis nusėdęs ant užuolaidų. Jei nori, kad užuolaidos būtų ne tik funkcionalios, bet ir estetiškos, reguliariai jas plaukite, valykite ir prasiurbkite. Jei dulkių nesimato, tai nereiškia, kad jų nėra. Dažnai jos kaupiasi siauruose tarpeliuos, kuriuos sunku išvalyti ir pastebėti. Sezoninė, generalinė tvarka nėra geriausias sprendimas. Namus reikia tvarkytis reguliariai, o ypatingai užuolaidas. Taigi yra net trys skirtingi užuolaidų valymo būdai. Galite taikyti visus tris ar bent vieną, kad užtikrintumėt higienišką, praktiška ir estetišką gyvenimą tarp užuolaidų ir prisidengus jomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − two =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>